zamknij Serwis używa plików cookies w celu identyfikacji i konfiguracji użytkownika, sesji, statystyk.


Zaopatrują one skórę w o wiele więcej składników regenerujących niż kremy. Maski nawilżają, rozjaśniają, odżywiają i wygładzają. Wszystko to jest potrzebne po mocnej dawce promieni UV, słonej lub chlorowanej wodzie jaką dostarczamy skórze wiosną i latem, by była odpowiednio oczyszczona, zregenerowana i przygotowana za zimę. Zimą zaś gdy jesteśmy narażeni na gwałtowne zmiany temperatury, mróz i wiatr skóra wymaga dotlenienia, nawilżenia oraz poprawy napięcia i krążenia krwi. Niektóre maski mają efekt natychmiastowy, ale krótkotrwały, po innych widoczne zmiany uzyskuje się dopiero po kilkakrotnym zastosowaniu. W gabinecie kosmetycznym stosuje się maski kremowe, algi, glinki (Argilloterapia), zioła (Fitoterapia), parafinę.

Fitoterapia to leczenie przy pomocy ziół. W kosmetyce pielęgnacyjnej stosowane są pod postacią masek, okładów, kremów, maści itp. Skuteczność działania ziół oparta jest na współdziałaniu i wzmacnianiu jednych składników obecnością drugich. W preparatach kosmetycznych wyciągi roślinne stymulują odnowę naskórka, odpowiadają za przywrócenie skórze zakłóconej równowagi fizjologicznej, wzmocnienie ścian naczyń oraz regulują gospodarkę wodną i tłuszczową.

Argilloterapia to stosowanie w celach leczniczych i upiększających glinek. Zawierają one duże ilości soli mineralnych, mikroelementów oraz pierwiastki śladowe. Mają właściwości bakteriobójcze, odtruwające, regenerujące. Usuwa wszystkie toksyczne substancje i drobnoustroje z organizmu, stanowi barierę dla czynników chemicznych. Działa jak antyseptyk i antybiotyk zarazem. Zapobiega rozmnażaniu bakterii poprzez aktywizowanie mechanizmów obronnych. Wszystkie maseczki z glinki dodają skórze witalności, działają stymulująco na naturalny system regeneracji, skutecznie eliminują złogi tłuszczu, toksyn, jednocześnie dostarczając cennych minerałów dla zdrowia skóry. Idealnie pielęgnują wygładzają, ujędrniają skórę. Usuwają martwe komórki warstwy rogowej, ograniczają pękanie naczyń krwionośnych. Poprawiają ukrwienie. Działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. Badania dermatologiczne dowodzą że glinka nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza skóry.